Aktualności
Przedsiębiorcy z USA szukają Partnerów biznesowych na Dolnym Śląsku ( 05.04.2016)

20 kwietnia do Wrocławia przyjadą przedstawiciele gubernatora amerykańskiego stanu Nevada wraz z grupą tamtejszych przedsiębiorców. Amerykanie spotkają się z dolnośląskimi firmami na rozmowach B2B. Na Dolnym Śląsku Amerykanie zamierzają nawiązać współpracę z przedsiębiorstwami przemysłu obronnego, samochodowego, lotniczego – chodzi głównie o maszyny bezzałogowe - a także farmaceutycznego. Zależy im na podjęciu kontaktów gospodarczych oraz naukowych z naszymi firmami, uczelniami i ośrodkami badawczymi.

W lutym amerykańska delegacja odwiedziła siedem polskich miast - Warszawę, Kraków, Katowice, Poznań, Lublin, Rzeszów i Wrocław - w poszukiwaniu kooperantów i inwestorów. Po spotkaniach stolice regionów przedstawiły oferty współpracy. Najciekawszą dla Amerykanów okazała się propozycja Dolnego Śląska, przygotowana przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej sp. z.o.o. we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Zdaniem Amerykanów, dolnośląskie firmy wybijają się pod względem innowacyjności i elastyczności działania.

Firmy zainteresowane spotkaniem z amerykańskimi przedsiębiorcami mogą się jeszcze zgaszać do Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera DAWG sp. z o. o.
tel. + 48 71 794 54 46

<<< powrót
Copyright © SUDECKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl