Aktualności

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłasza nabór do następujących Grup Roboczych ds. Inteligentnych Specjalizacji na Dolnym Śląsku:

-surowce naturalne i zaawansowane materiały (w tym wykorzystanie technologii fotonicznych, nanotechnologii, technologii pomiarowych, surowce jako dodatki funkcjonalne do kompozytów, polimerów, technologie odzysku składników użytecznych z odpadów, sensory w systemach kontroli procesów technologicznych wydobycia)

-żywność funkcjonalna i nutraceutyki (w tym biotechnologia, żywność ukierunkowana na profilaktykę chorób cywilizacyjnych, technologie żywności, preparaty biomedyczne)

-produkcja maszyn i urządzeń, obróbka metali (w tym nanotechnologie, polimery, technologie materiałowe dla elementów urządzeń wykorzystywanych w ekstremalnych warunkach)

-branża chemiczna i farmaceutyczna (w tym biomateriały, inżynieria genetyczna, nanonośniki, systemy dostarczania leków)

-mobilność przestrzenna ( w tym części do samochodów, samoloty i podzespoły do produkcji lotniczej)

- ICT ( w tym programowanie, aplikacje mobilne, internet rzeczy)

Celem grup jest identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje oraz zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a sektorem nauki i biznesu.

Grupy Robocze ds. Inteligentnych Specjalizacji mają stanowić forum wymiany opinii, wiedzy oraz doświadczeń w danym obszarze gospodarczo – technologicznym jak również być miejscem, w którym odbywać się będzie dyskusja nad nowymi, wyłaniającymi się możliwościami rozwojowymi w regionie i pożądanymi  kierunkami inwestowania środków publicznych w projekty innowacyjne.

Szczegółowy  Regulamin funkcjonowania Grup Roboczych ds. Inteligentnych Specjalizacji na Dolnym Śląsku oraz deklarację uczestnictwa znajdą Państwo na stronie: www.umwd.dolnyslask.pl/gospodarka/aktualnosci/ oraz www.innowacje.dolnyslask.pl.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki UMWD: Justyna Lasak, tel. 71 776 94 43; Michał Frycz, tel.71 776 91 86

W przypadku wątpliwości oraz potrzeby wsparcia procesu aplikowania do grup roboczych prosimy o kontakt z doradcami Sudeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Wałbrzychu tel. 0748480100

<<< powrót
Copyright © SUDECKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl